A fost semnat contractul pentru furnizarea a 10 buc de stații de autobuz inteligente, proiect finanțat prin PNRR

#

Ieri, 05.09.2023, a fost semnat contractul între Comuna Gănești și câștigătorul licitației, Urban Tech Solutions SRL, pentru furnizarea a 10 buc de stații de autobuz inteligente aferent proiectului „Asigurarea infrastructurii pentru transportul verde prin achiziția de stații de autobuz inteligente în comuna Gănești, județul Mureș”.

Sursa de finanțare: PNRR

Valoare contract: 595.236 lei, la care se adaugă TVA în valoare de 113.094,84 lei.

Cele 10 stații de autobuz inteligente vor fi alimentate cu curent electric în sistem hibrid (panouri fotovoltaice+alimentare retea), vor fi dotate cu porturi USB, cu camere de supraveghere care vor fi conectate la sistemul de supraveghere comunal și vor oferi acces la internet.