Vizită la Găneşti a prefectului judeţului Mureş

Publicat in Știri la data 2013-04-17 17:38:11

În data de 09.04.2013, cu ocazia şedinţei ordinare de lucru, Consiliul Local al comunei Găneşti a fost onorată de vizita domnului prefect Corneliu Grosu, care timp de o oră a luat parte la discuţii în plen referitoare la situaţia învăţământului la nivel comunal, probleme administrative şi de fond funciar.
În urma discuţiilor purtate consiliul local a rămas plăcut impresionat de disponibilitatea, implicarea şi mai ales bunăvoinţa de care a dat dovadă domnul prefect, care efectiv şi-a manifestat intenţia de implicare în soluţionarea unor probleme destul de serioase, angajându-se în faţa celor prezenţi că va face tot ce-i stă în putinţă pentru rezolvarea problemelor ridicate  şi va răspunde prezent ori de câte ori autoritatea locală doreşte acest lucru.